Web Sitenizi Bing ve Yahoo Kaydettirme

Leon

Yükseliş Garantili Seo Hizmetleri
Yönetici
Administrator
3 Nis 2020
123
114
43
34
İzmir
bing-yahoo-google.jpeg.jpg
Bing ve Yahoo her ne kadar ABD piyasasında çok daha küçük bir kısmı işgal etse de, bu arama motorlarında bulunmakta da fayda var. Son birkaç yıldır Bing de Yahoo da Google’a iyi bir alternatif halini almış durumda. Haziran 2016’da Yahoo ve Bing arama motorları arasında %13’lük bir pazar payına ulaştı.

Bing ve Yahoo’nun 2010 yılında ortak bir reklam ağı oluşturduğu düşünülürse, web sitenizi her iki arama motoruna kaydettirmek için tek bir kayıt sürecinden geçmeniz yeterli olacaktır.

Microsoft hesabı oluşturmak

Bing.com’a girip kendinize bir Microsoft hesabı açın. Önce ekranın sağ üst köşesindeki “oturum aç” butonuna, daha sonra “Microsoft hesabı” butonuna tıklayın. Kayıt için sizden istenen bilgileri girin.

Bing Webmaster Araçları ile kayda başlama

Hesabınızı başarılı bir şekilde kaydettirdiğiniz anda çeşitli Bing webmaster araçlarına erişiminiz olacak. Tıpkı Google’da olduğu gibi, Bing kullanıcıları da indeksleme yapacakları zaman web sitelerinin URL’sini girmek ve web sitesinin sahibi olduklarını kanıtlamak zorundalar

Web sitenizi girin

“Sitemi Yapılandır” seçeneğini seçerek site haritanızı Bing ve Yahoo’ya aktarabilirsiniz. Web sitenizin arama motoru tarafından indekslenmesi genellikle birkaç gün sürer. Bu süreçte siz de başvurunuzun durumunu kontrol edebilirsiniz.

Bing ve Yahoo’da elle indeksleme

Aynı Google’da web sitenizi kayıt ettirirken olduğu gibi, Bing ve Yahoo’da başvurunuza olumlu yanıt almanızın yolu gönderdiğiniz URL’nin reklam ağları ilkelerine uygun olmasından geçiyor. Bu konudaki uygulamalarla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Bing Yardım Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

birol

Moderatör
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Daimi Üye
15 Nis 2020
55
27
18
Ankara
www.nepisirmeli.com
Bing ve yahoo yu önemsemeyen firmalar sayesinde kendi siteme gözle görülür trafik çekiyorum ülkemizde bing, yandex ve yahoo kullanıcısı azımsanamayacak derecede fazla

• Beğendim
Tepkiler: Leon ve Atahan

Leon

Yükseliş Garantili Seo Hizmetleri
Yönetici
Administrator
3 Nis 2020
123
114
43
34
İzmir
Es geçilmemesi lazım Birol faydasını zaten görüyorsun mutlaka.

• Beğendim
Tepkiler: birol