Shell & Hack & Trafik Düşüşü

evrenistik

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
27 Nis 2020
6
4
3
27
Samsun
Merhaba, bundan 1 hafta önce kadar sitem hack yedi. Kurtarıldı fakat inanılmaz index düşüşü yaşıyorum. Yeni içerikler düzeltmeler yapıyorum fakat yok. Önceden 1.sayfada çıktığım konular vardı artık görünmüyorlar bile . Ne yapabilirim?

teknobilimadami

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Daimi Üye
Öncelikle Geçmiş olsun. Birşey sormak istiyorum. Şimdi siz temizlediğinizi beyan ediyorsunuz ya hani. Host kısmında ana Server da bakım ve temizlik kontrol kısmına sizin ulaşma şansınız var mı??
Eğer shell root içinde şifreli halde gizlendiyse risk devam eder. Ayrıca public html içinde de sonu. bat.txt türü dosyalar var mı?
Önlemek için bi kere 15 gün süreyle index almaya siteyi kapatın. Site faaliyeti devam etsin fakat indexlemeyi kapatın. Benim bu nacizane Tavsiyemdir. Tüm işlemlerinizi 15 güm kadar zaman zarfında bitirince toplu olarak index yansıyacaktır. Şuan tüm işlemler parça parça googleye pinglendiğinden bu süreç belki sizin sitenizi 2-3 ay kadar götürebilir. Daha detaylı bilgi için özelden görüşebiliriz. Bunların dışında waf ıps gibi sistemler önerebilirim.

Hızlı İndex almak için hack sürecinden sonra bir anda toparlanma başlamaz. Detaylı ne kadar konu ve sayfa varsa hepsini etkilediği için bu süreç zaman alabilir. Ama bu süreçte yararlı olması adına anti atak olarak sosyal medya mecralarını sıklaştırabilirsiniz.
Yayınlarınızın tamamen virüs temizliği yapıldığına inanıyorsanız. Yazılarınızı farklı anahtar kelimelerle değiştirebilir veya anahtar kelime kullanım oranlarınızı sıklaştırabilirsiniz. Şuan aklıma gelenler bu yönde..