PİNG OLAYI NEDİR?

Emrullah

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Daimi Üye
16 Nis 2020
16
10
3
Antalya
Web site sıralamasında ping olayının etkisi var mıdır? Varsa çalışma mantığı nedir? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Leon

Yükseliş Garantili Seo Hizmetleri
Yönetici
Administrator
3 Nis 2020
123
114
43
34
İzmir
Pingleme işlemi bir adresten başka bir adrese veri yollama anlamına gelmektedir. Google açısından bakarsak sitenizden google’ın haberdar olması için yapılan bir işlem olarak görülmektedir. Sayfanızda herhangi bir güncelleme yaptığınızda google’ın bir şekilde dikkatini çekmeniz gerekmektedir. Normal tarama süresinden daha önceki bir zamanda google’a hey ben burdayım bana bir bakarmısın demenin bir diğer yoludur.

Pingleme olayını fazlada abartmamak lazım google bizi spam yapan zararlı bir site sanabilir. Günde bir kere bilemediniz 2 kere yeterli olacaktır.

Size bir kaç site önerisinde bulunayım.

Bu 3 ping sitesi işinizi görecektir. Kullanımları gayet basit. Siteniz hakkında bir kaç alan doldurup ping demeniz yeterli olacaktır. Siteniz eğer bir blog ise ve blogspot uzantılı ise

Linke erişmek için lütfen Giriş yap veya üye ol.

• Beğendim
Tepkiler: Emrullah

Leon

Yükseliş Garantili Seo Hizmetleri
Yönetici
Administrator
3 Nis 2020
123
114
43
34
İzmir
Hocam , Botları çagırma sebebiniz zaten ben güncelleme yaptım demek siz hiç değişiklik yapmazsanız botlar neyi güncelleyecek. Yazı içersinde ufak değişiklikler, konularınıza yorum yaptırmak, yazı tarihlerinizi değiştirmek bile botlar için bir güncelleme demektir. Siz ne kadar sık güncelleme yaparsanız botlar o kadar sık gelir.

• Beğendim
Tepkiler: Emrullah