İÇERİĞİM NEDEN İNDEX ALMIYOR DİYORSANİZ OKUYUN..

omerburak

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Daimi Üye
19 Nis 2020
22
13
3
26
BALIKESİR
www.kenandabirkuyu.com
Merhabalar arkadaşlar. Aramızda yeni site sahipleri olabilir, içeriği İndex almayan arkadaşlar olabilir.. Sizler için Google botlarının "huylarını" kısaca anlatmak istiyorum.

İlk olarak, Google sizden özgün, kullanıcıların aramalarına cevap niteliğinde olabilecek makaleler / içerikler ister. Öncelikle bunu üretmelisiniz.

Özgün iceriğimiz tamam, fakat hazırladığımız içerikler uzun süre İndex almıyorsa, bu işi bir düzene koymalısınız.

Şöyle ki; Google botları sizin sitenize, sizin istediğiniz kadar gelir. Peki siz bunu nasıl belirlersiniz? Açıklayayım; İçerik sıklığınız. Google botlari, siz siteye hangi sıklıklarla içerik atarsanız, o sıklıkla sitenizi ziyaret eder. Bu da şu anlama geliyor; her gün 1 adet özgün içerik üretmek, yazınızın zaman içerisinde belki 1 saat içerisinde İndex almasını sağlamak demek.

Bu sıklığı sektörünüze göre ayarlayabilirsiniz elbette. Şayet 3 günde 1 içerik girerseniz, Google de sitenizi 3 günde 1 ziyaret edecek ve icerikleriniz bu sıklıkla İndex alacaktır. Bunu bizzat denemiş, sonuçları görmüş birisi olarak paylaşmak istedim. Esen kalın.. :)

akalem

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba @omerburak botlar artık eskisi gibi siteleri ziyaret etmiyor, bunun nedeni çok fazla spam ürettiği için yeni siteler tebbirli yaklaşıyor botlar. İndex almıyor diye kimse üzülmesin zamana ve sabıra bıraksınlar. En fazla 6 ile 7 gün arasında tüm siteniz baştan sona index alır.

• Beğendim
Tepkiler: omerburak