Fabrika Zemin Kaplama

drminter

Üye
Daimi Üye
14 Ara 2019
687
24
18
Ankara
Linke erişmek için lütfen Giriş yap veya üye ol.
kapsamında kullanılacak olan materyallerin belli özellikleri taşıması çok önemlidir. Zira fabrikalar ağır şartlar altında uzun seneler işleyecek şekilde tasarlanmaktadır. Zeminin iyi olarak seçilmemesi durumunda taşımada da işlem görülmesinde de ciddi problemler kendini gösterebilmektedir. Farklı alternatifler olmasına karşın günümüzde fabrikaların büyük bir bölümünde epoksi kullanılmaktadır.

Epoksi olarak bilinen bu zemin materyali
Linke erişmek için lütfen Giriş yap veya üye ol.
işlemlerinde de rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Kullanım için birbirinden farklı tercih nedenleri öne sürmek mümkündür. Bir kere epoksi çok uzun süre aynı şekilde kalabilmektedir. Temizliğinin basit olmasının yanı sıra bakteri üretimi gerçekleştirmemektedir. Fabrikalar için de sıradan binalar için de kullanılabilen epokisinin sürtünmeye karşı çok dayanıklı olduğundan da bahsedilmektedir. Böylece ürün rakiplerine göre daha çok tercih edilir hale gelmiştir.

Epoksi Zemin
Binaların zeminlerinin yapılması bazı durumlarda günler alabilmektedir. Bu da binanın faaliyete geçme süresinin uzamasına neden olmaktadır. Projelerin aksamaması açısından kişiler kısa sürede tamamlanabilen zemin sistemlerine öncelik verilmektedir.
Linke erişmek için lütfen Giriş yap veya üye ol.
ya da diğerlerinde epoksi tercih edenler bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamaktadır. Çünkü epoksi sağlamış olduğu artıların yanı sıra uygulama süresini minimuma indirgemiştir. Böylece zeminde bu materyali tercih edenler süre bakımından sorun yaşamayacaklardır. Kullanım alanlarına göre değişim olmasına karşın materyalin ömrünün yirmi beş yıl ya da daha üzerinde senelerden oluştuğundan bahsedilmektedir.